fabrika1

KALE Oto Radyatör A.Ş. 1966 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Motorlu vasıtalar için motor su soğutma radyatörleri ve ısıtma petekleri ile başlayan küçük ölçekli üretim, 1980’ler sonrasında hızla artmış, firma kendi alanında Türkiye’de lider üretici konuma ulaşmıştır.

KALE, geniş bir ürün yelpazesi ile çeşitli OEM müşterilerine ürün sunmakta olup, bu grupta yer alan binek araç üreticilerine, hafif ve ağır ticari vasıta üreticilerine, zirai makine ve ekipman üreticilerine, endüstriyel makine ve ekipman üreticilerine ürün tedarik etmektedir.

1980’li yıllarda, KALE gerek Türk Otomotiv Endüstrisindeki büyümeye , gerekse ihracat ve yedek parça piyasalarındaki gelişmelere bağlı olarak üretimde önemli bir büyüme göstermiştir. Gelişen iş hacmi ve talep artışını karşılamak amacı ile KALE 1985 yılında İstanbul’un 55 km Güney Doğusunda yer alan Çayırova-GEBZE bölgesinde, 60.000 m² sanayi alanı üzerine toplam 20.000 m² kapalı alanı teşkil eden yeni ve modern bir üretim tesisi kurmuş ve 1988 yılında seri imalata başlamıştır.

1994 yılında “Alüminyum Brazing (CAB )” olarak bilinen yeni imalat teknolojisinin devreye alınması için KALE, 5000 m2 kapalı alanı Çayırova’da bulunan mevcut üretim tesisine ilave etmiştir.

Bugün, KALE 700 kişilik deneyimli mühendislik ekibi ve üretim kadrosu ile İstanbul ve Çayırova’da yerleşik iki ayrı fabrikada yapmakta olduğu üretim faaliyeti ile Türk Otomotiv Endüstrisi’ne, yedek parça ve ihracat pazarlarına geniş bir ürün yelpazesi kapsamında motor soğutma radyatörleri, ısıtma petekleri, kondenser, intercooler (Hava soğutma radyatörleri), yağ soğutucuları, komple motor soğutma modülleri, HVAC ( Isıtma-Havalandırma ve Klima ) sistemleri, komple klima sistemlerini sunmaktadır.

ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ
KALE’ nin bugünkü üretim kapasitesi yıllık 2.500.000 adet ısı transfer ünitesine ulaşmış olup, üç farklı üretim teknolojisi altında üretim yapılmaktadır;

Bakır+Pirinç ve Bakır+Plastik Üretim Teknolojisi
Alüminyum Mekanik Montajlı Üretim Teknolojisi
Alüminyum Brazing (CAB) Üretim Teknolojisi

ÜRÜN YELPAZESİ
Tekli Ürünler
Motor Soğutma Radyatörleri
Isıtma Petekleri
Kondenser
Intercooler (Hava Soğutma Radyatörleri)
Özel Tip Yağ Soğutma Radyatörleri
Tarım, endüstriyel ve inşaat makineleri, lokomotif ve elektrik jeneratörleri için özel tip radyatör petekleri ve komple radyatörler

Soğutma Modülü ve HVAC (Isıtma – Havalandırma ve Klima)
Sistem Tipi Ürün Yelpazesi
Soğutma Grubu (Radyatör+Intercooler)
Soğutma Modülleri (Radyatör+Kondenser+Intercooler+Elektrikli Fan Motoru ve Davlumbaz)
HVAC Sistemleri (Isıtma Peteği+Evaporator Peteği+Blower Motor+Plastik Aksam)
Komple Klima Sistemleri